«Անտեղյակությունն արդարացում չէ». Տիգրան Ավինյանը՝ ավագանու անդամին
Անտեղյակությունը արդարացում չէ. այսպես է արձանքել Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը՝ ավագանու անդամ Սեդա Տեր-Մինասյանի ելույթին ի պատասխան։
Տեր-Մինասյանը ասել է, թե Երևանի պատվավոր քաղաքացիները պետք է մասնակցեն ավագանու նիստերին, ապրեն Երևանի կյանքով, տեսնեն՝ ինչ որոշումներ և ում կողմից են ընդունվում։ Նա անդրադառնալով Դոմինգոյի երևանյան համերգներին, ասել է, թե բերում են թոշակառու երգիչներին, ծախսում գումար։
«Շատ ցավում եմ, որ այս մտքերն արտահայտում եք, և մարդկանց, որ հսկայական վաստակ ունեն համաշխարհային երաժշտության ասպարեզում, 12 «Գրեմի» մրցանակակիր մարդու մասին նման եզրույթով կարղ է խոսել Երևանի ավագանու անդամը»,- ասել է Տիգրան Ավինյանը։

«Незнание не является оправданием». Тигран Авинян, члену Совета старейшин
Незнание не является оправданием. Об этом заявил мэр Еревана Тигран Авинян в ответ на выступление члена Совета старейшин Седы Тер-Минасян.
Тер-Минасян сказала, что граждане Еревана должны участвовать в заседаниях Совета старейшин, жить жизнью Еревана, видеть, кем и какие решения принимаются. Касаясь концертов Доминго в Ереване, она сказала, что они привозят певцов-пенсионеров и тратят деньги.
"Мне очень жаль, что вы высказываете такие мысли, а член Совета старейшин Еревана может в таком тоне говорить о людях, имеющих большие заслуги на мировой музыкальной сцене, лауреате 12 премий "Грэмми", - сказал Тигран Авинян.