«Սահմանադրությունը որպես Մայր օրենք պետք է լավագույնս արտահայտի մեր ժողովրդի ձգտումներն ու կարիքները». Տիգրան Ավինյան
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը շնորհավորել է Սահմանադրության օրվա առթիվ։
«Շնորհավորում եմ բոլորիս Սահմանադրության օրվա առթիվ։
Հայաստանի Հանրապետության համար կարևոր այս օրը բոլորիս հիշեցնում է մեր իրավունքների և պարտականությունների մասին։ Միևնույն ժամանակ հիշեցնում նոր իրողությունների և այդ իրավիճակում պատշաճ արձագանքելու, մարդու և քաղաքացու իրավունքներն առավելագույնս պաշտպանելու մասին։
Սահմանադրությունը որպես Մայր օրենք պետք է լավագույնս արտահայտի մեր ժողովրդի ձգտումներն ու կարիքները՝ ապահովելով մեր երեխաների համար ավելի լավ ապագա»։

«Конституция как основной закон должна лучше всего выражать чаяния и потребности нашего народа». Тигран Авинян
Мэр Еревана Тигран Авинян поздравил с Днем Конституции.
" Поздравляю всех нас с Днем Конституции.
Этот важный день для Республики Армения напоминает всем нам о наших правах и обязанностях. В то же время напоминает о новых реалиях и о том, как правильно реагировать в этой ситуации, чтобы максимально защитить права человека и гражданина.
Конституция как основной закон должна наилучшим образом отражать чаяния и потребности нашего народа, обеспечивая лучшее будущее для наших детей».