«15 րոպեն առավելագույն ժամկետն է». Տիգրան Ավինյան
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը գործակարգավարական նիստում անդրադարձել է մայրաքաղաքում տեղի ունեցող պատահարներին՝ կարևորելով վթարների դեպքում մեքենաները երթևեկելի մասից հեռացնելը։
«Քաղաքապետարանի և երևանցիների խնդիրն այն է, որ երբ մեքենաները բախվում են, նույնիսկ եթե շատ ծանր բախում չէ, ահռելի խնդիր է առաջանում՝ երկար, հերթով»,- ասել է նա։ Տիգրան Ավինյանի խոսքով, պետք է 15 րոպեի ընթացքում վթարված մեքենաները հեռացնել. «Հիմա, ոնց որ թե, մի փոքր ավելի բարելավվել է, բայց ամրագրումն օրենքով մեզ պետք է լինելու»,- ասել է նա։ Քաղաքապետը նշել է, որ հասկանում է ապահովագրական ընկերությունների խնդիրները․ «Բայց միակ երկիրն ենք, միակ քաղաքն՝ աշխարհում, որ ապահովագրական ընկերությունների ռիսկերը բացառված են, և բոլորս պետք է սպասենք մինչև վերջին դրամը հստակ իմանան՝ այո, 233.000 դրամի վնաս է եղել»։
Նա շեշտել է. «15 րոպեն առավելագույն ժամկետն է, որ մեքենաները պետք է դուրս գան ճանապարհային երթևեկելի հատվածից»։

«15 минут — это максимальный период». Тигран Авинян
Мэр Еревана Тигран Авинян на процедурном заседании коснулся происходящих в столице аварий, подчеркнув важность удаления автомобилей с дороги в случае ДТП.
"Проблема мэрии и жителей Еревана в том, что при столкновении автомобилей, даже если это не очень серьезное столкновение, возникает огромная проблема - долгая пробка, одна за другой", - сказал он. По словам Тиграна Авиняна, поврежденные автомобили должны быть убраны в течение 15 минут. "Сейчас вроде бы еще немного улучшилось, но нам понадобится законодательное дополнение", - сказал он. Мэр отметил, что понимает проблемы страховых компаний. «Но мы единственная страна, единственный город в мире, где риски страховых компаний исключены, и при этом нам всем приходится ждать, пока мы не узнаем до последнаго драма в точности: мол, да, убыток был в размере 233 000 драмов».
Он подчеркнул. «15 минут — это максимальный период в течение которого автомобили должны быть убраны с дороги».