«Երևանում չպետք է լինի մանկապարտեզ, որը հիմնանորոգված, անվտանգ ու էներգաարդյունավետ չէ»․ Տիգրան Ավինյան
Մեր երեխաներն արժանի են կրթվել և դաստիարակվել լավագույն պայմաններում, սոցցանցի իր էջերում գրել է Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
«Մենք խոստացել ենք, որ երեքից չորս տարի հետո Երևան քաղաքում չպետք է լինի մանկապարտեզ, որը հիմնանորոգված, անվտանգ ու էներգաարդյունավետ չէ:
Եվրամիության մեր գործընկերների ու միջազգային ֆինանսական կազմակերպությունների հետ այսօր շուրջ 230 փոքրիկների համար վերաբացեցինք հիմնանորոգված հերթական մանկապարտեզը»,- գրել է քաղաքապետը։
Երևանի քաղաքապետարանն էլ հայտնում է, որ Երևանի թիվ 22 մանկապարտեզը հերթականն է, որտեղ ապահովվել են նոր ու անվտանգ պայմաններ՝ շուրջ 230 փոքրիկների համար: 2021թ. մեկնարկած ծրագիրը հիմնովին փոխել է 80-ական թվականներին հիմնադրված կրթօջախի միջավայրը:

«В Ереване не должно быть детского сада, который не был бы капитально отремонтирован, безопасен и энергоэффективен». Тигран Авинян
Наши дети заслуживают того, чтобы получить образование и вырастить в лучших условиях, - написал на своих страницах в социальных сетях мэр Еревана Тигран Авинян.
«Мы пообещали, что через три-четыре года в Ереване не должно быть детского сада, который не был бы капитально отремонтирован, безопасен и энергоэффективен.
Совместно с нашими партнерами из Евросоюза и международных финансовых организаций сегодня мы вновь открыли еще один капитально отремонтированный детский сад примерно на 230 мест", - написал мэр.
По сообщению мэрии Еревана, детский сад №22 Еревана является очередным в котором созданы новые и безопасные условия для около 230 детей. Запущенная в 2021 году программа коренным образом изменила среду образовательного учреждения, основанного в 80-х годах