Վարորդներն անհիմն դուրս են եկել երթուղիներից. քաղաքապետարանը քայլը գնահատել է սաբոտաժ
«Հասարակական տրանսպորտի որոշ երթուղիներում վարորդների կողմից ըստ էության արձանագրվել են աշխատանքային պարտականությունները չկատարելու և ուղեգծերից անհիմն դուրս գալու դեպքեր:
Շատերդ տեղյակ եք, որ այս ոլորտում տևական ժամանակ է իրականացվում են համակարգային բարեփոխումներ, որոնց արդյունքներից մեկն այն է, որ 20.05.2024 կայացած գործակարգավարական խորհրդակցության ընթացքում «Երևանի ավտոբուս» ՓԲԸ-ի տնօրենի զեկույցից պարզ դարձավ, որ «Երևանի ավտոբուս» ՓԲԸ-ում ավելի խիստ հսկողության արդյունքում ուղևորափոխադրումների շաբաթական հասույթներն աճում են, ստվերը կրճատվում է, ձեռնարկվում են գործուն քայլեր՝ մեր քաղաքացիներին մատուցվող ծառայությունների որակը բարձրացնելու ուղղությամբ:
Երևանի քաղաքապետարանը վարորդների այս նախաձեռնությունը ըստ էության դիտարկում է որպես սաբոտաժային քայլ՝ ընդդեմ տրանսպորտի ոլորտում իրականացվող իրական և բովանդակային բարեփոխումների:
Առկա են ստույգ տվյալներ, որ վարորդների կողմից այսօր կատարված այս գործողություններն ուղղորդված են, ուստի հետամուտ ենք լինելու, որպեսզի այս գործողություններն իրականացնողներն ու կազմակերպիչները կրեն քրեաիրավական ամենախիստ պատասխանատվությունը:
Հայցում ենք ձեր ներողամտությունը՝ պատճառված անհարմարությունների համար և վստահեցնում, որ Երևանի քաղաքապետարանի կողմից ձեռնարկվում են բոլոր անհրաժեշտ միջոցները՝ հասարակական տրանսպորտի բնականոն աշխատանքը ամենասեղմ ժամկետներում վերականգնելու համար»։

Водители без причины сошли с маршрутов. Мэрия расценивает этот шаг как саботаж
"На некоторых маршрутах общественного транспорта зафиксированы случаи невыполнения трудовых обязанностей и необоснованного ухода с маршрутов водителями.
Многие из вас знают, что в этой сфере уже давно проводятся системные реформы, одним из результатов которых является то, что в ходе состоявшегося 20.05.2024 процедурного совещания стало ясно из доклада директора ЗАО «Ереванский Автобус» о  том, что в результате жесткого контроля ЗАО «Ереванский Автобус»  увеличиваются еженедельные доходы от пассажирских перевозок, сокращается теневая деятельность, предпринимаются эффективные шаги по повышению качества услуг, предоставляемых нашим гражданам.
В мэрии Еревана данную инициативу водителей рассматривают как саботаж против реальных и содержательных реформ, проводимых в сфере транспорта.
Есть точные данные, что эти действия, совершаемые сегодня водителями, носят направленный характер, поэтому мы будем добиваться того, чтобы исполнители и организаторы этих действий понесли самую строгую уголовную ответственность.
Просим у вас прощения за причиненные неудобства и заверяем вас, что мэрия Еревана принимает все необходимые меры для скорейшего восстановления нормальной работы общественного транспорта».