«Ուզում ենք այս տարի սկսել կայարանի կառուցումը». Տիգրան Ավինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Ավարտվել է մետրոյի Աջափնյակ կայարանի նախագծանախահաշվարկային  փաստաթղթերի ձեռքբերման մրցույթը, որի արդյունքում հաղթող կազմակերպության հետ կնքվել է պայմանագիր. այս մասին այսօր Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական խորհրդակցությանը զեկուցեցին քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանին։
«Այս պահին ճարտարապետահատակագծային փաստաթղթերի կազմման փուլում ենք։ Ավարտման փուլում է ազդեցության գոտում գտնվող հողերի գերակա շահի մասին որոշման փաստաթղթերի պատրաստումը»,- ասաց Երևանի կառուցապատման և ներդրումային գրասենյակի տնօրենը։
Քաղաքապետն էլ  ասաց. «Ուզում ենք այս տարի սկսել կայարանի կառուցումը, ինչը պահանջում է մեր կողմից ջանք, որպեսզի մեր բոլոր գործընկերները տեղեկացված լինեն նախագծից, և համալիր փորձաքննության փուլը ևս հնարավոր սեղմ ժամկետներում անցնենք»:

«Мы хотим начать строительство станции в этом году». Тигран Авинян (ВИДЕО)
Завершился тендер на получение проектно-сметной документации станции метро «Ачапняк», по итогам которого с организацией-победителем заключен договор. Об этом мэру Тиграну Авиняну сообщили сегодня на методическом совещании мэрии Еревана.
«На данный момент мы находимся в процессе составления архитектурно-планировочной документации. Подготовка документов для принятия решения о приоритетном интересе к землям в зоне работ находится на завершающей стадии", - сообщил директор офиса развития и инвестиций Еревана.
Мэр также заявил: "Мы хотим начать строительство станции уже в этом году, что требует усилий с нашей стороны, чтобы все наши партнеры были проинформированы о проекте, и мы прошли этап комплексной экспертизы в кратчайшие сроки".