Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է ԱՄԷ դեսպանին
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Հայաստանում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների արտակարգ և լիազոր դեսպան Նարիման Մուհամմեդ Շարիֆ Ալ Մուլլային:  Ողջունելով հյուրին՝ քաղաքապետ Ավինյանն առանձնակի կարևորել է գործընկերային հարաբերությունների հաստատումը Արաբական Միացյալ Էմիրությունների մայրաքաղաք Աբու Դաբիի և Դուբայ քաղաքի հետ:
Կողմերը փաստել են, որ առկա է մեծ հնարավորություն՝ երկուստեք հարաբերությունների ողջ ներուժն օգտագործելու, քաղաքային ենթակառուցվածքների զարգացման համատեղ ծրագրեր իրականացնելու, ինչպես նաև խելացի  լուծումներ մշակելու համար:
Շնորհակալություն հայտնելով գործակցություն հաստատելու պատրաստակամության համար՝ դեսպան Նարիման Մուհամմեդ Շարիֆ Ալ Մուլլան նշել է, որ իր լիազորությունների շրջանակում կանի հնարավորը՝ երկու մայրաքաղաքների ու քաղաքների միջև հարաբերությունների հաստատման ու գործնական ծրագրեր իրականացնելու համար:
Հանդիպման ընթացքում Երևանի քաղաքապետը դեսպանին է ներկայացրել նաև քաղաքաշինական այն խոշոր նախագծերը, որոնք ներդրումային հետաքրքրություն  կարող են ունենալ էմիրությունների ընկերությունների համար:
Քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդգծել է, որ համայնքը բաց է գործակցելու բոլոր այն կազմակերպությունների և անհատների հետ, ովքեր ցանկանում են շահավետ ներդրումներ անել Երևանում:

Мэр Еревана Тигран Авинян принял посла ОАЭ
Мэр Еревана Тигран Авинян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Объединенных Арабских Эмиратов в Армении Нариман Мохаммед Шариф Аль Муллу. Приветствуя гостя, мэр Авинян подчеркнул установление партнерских отношений со столицей Объединенных Арабских Эмиратов Абу-Даби и Дубаем.
Стороны констатировали, что существует прекрасная возможность использовать весь потенциал двусторонних отношений, реализовывать совместные проекты по развитию городской инфраструктуры, а также разрабатывать умные решения.
Выразив благодарность за готовность наладить сотрудничество, посол Нариман Мохаммед Шариф Аль Мулла отметила, что сделает все возможное в рамках своих полномочий для налаживания связей между двумя столицами и городами и реализации практических проектов.
Мэр Еревана также представил послу крупные градостроительные проекты, которые могут представлять инвестиционный интерес для компаний ОАЭ.
Мэр Тигран Авинян подчеркнул, что община открыта к сотрудничеству со всеми теми организациями и частными лицами, которые хотят сделать выгодные инвестиции в Ереване.