Երևանի կենտրոնում տեղի ունեցած ողբերգական իրադարձություններն այլևս երբեք չեն կրկնվելու. Տիգրան Ավինյան
Երևանի կենտրոնում տեղի ունեցած ողբերգական իրադարձություններն այլևս երբեք չեն կրկնվելու, ժողովրդի քվեն մշտապես պաշտպանվելու է, և մեր պետությունը շարունակելու է իր անկախ, ինքնիշխան ընթացքը հանուն Հայաստանի Հանրապետության երջանիկ ապագայի։ Այս մասին «Ֆեյսբուքի» իր էջում գրել է Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
«Երևանի ավագանու «Քաղաքացիական պայմանագիր» և «Հանրապետություն» խմբակցությունների անդամների հետ ծաղիկներ խոնարհեցինք Գրիգոր Լուսավորիչ փողոցին հարակից այգում կանգնեցված «Ազդեցություն և հակազդեցություն» հուշարձանին՝ հարգանքի տուրք մատուցելով 2008 թ. մարտի 1-ի զոհերի հիշատակին»,- ասվում է քաղաքապետի գրառման մեջ։

Трагические события, произошедшие в центре Еревана, никогда не повторятся. Тигран Авинян
Трагические события, произошедшие в центре Еревана, никогда больше не повторятся, голоса народа всегда будут защищены, а наше государство продолжит свой независимый, суверенный курс ради счастливого будущего Республики Армения. Об этом на своей странице в Facebook написал мэр Еревана Тигран Авинян.
"Вместе с членами фракций "Гражданский договор" и "Республика" Совета старейшин Еревана мы возложили цветы к памятнику "Влияние и противодействие", установленному в сквере, прилегающем к улице Григора Лусаворича, отдавая дань памяти жертвам 1 марта 2008 года", - говорится в сообщении мэра.