Ընդդիմության կողմից տարածվող լուրերը, թե տրանսպորտի սակագինը դառնում է 260 դրամ կեղծ է. Արմեն Գալջյան
Երևանի ավագանու «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Արմեն Գալջյանը տեղեկացնում է, որ ընդդիմության կողմից տարածվող լուրերը, թե տրանսպորտի սակագինը դառնում է 260 դրամ կեղծ է:
«Երևանի քաղաքապետարանում շրջանառության մեջ է դրվել միասնական տոմսային համակարգի նախագիծ, որով առաջարկվում է տարբեր սակագնային փաթեթներ՝
մեկանգամյա, մեկօրյա և շաբաթական, որոնց հիմնական շահառուն լինելու են զբոսաշրջիկները, ինչպես նաև ամսական, եռամսյակային և տարեկան, որոնց հիմնական շահառուները լինելու են ամենօրյա օգտվող քաղաքացիները, ինչպես նաև գործելու են արտոնյալ սակագներ թոշակառուների, ուսանողների և այլ խմբերի համար: Նախագիծը ընդունվելու դեպքում միասնական տոմսային համակարգը ուժի մեջ է մտնելու 2024 թվականի աշնանը, երբ երթուղի դուրս կգան նոր 171 ավտոբուսները:
Ամբողջական նախագծին կարող եք ծանոթանալ yerevan.am կայքում»,- ասվում է Գալջյանի «Ֆեյսբուքի» էջում արված գրառման մեջ։

Распространенная оппозицией новость о том, что стоимость проезда в транспорте станет 260 драмов, является ложью. Армен Галджян
Распространенная оппозицией новость о том, что  стоимость проезда в транспорте станет 260 драмов, является ложью. Армен Галджян
Как сообщил руководитель фракции "Гражданский договор" Совета старейшин Еревана Армен Галджян, распространенная оппозицией информация о том, что стоимость проезда в транспорте станет 260 драмов, является ложной.
"В мэрии Еревана введен в обращение проект единой билетной системы, которая предлагает различные тарифные пакеты:
разовые, однодневные и еженедельные, основными бенефициарами которых будут туристы, а также ежемесячные, квартальные и годовые, основными бенефициарами которого будут жители столицы, а также будут применяться льготные тарифы для пенсионеров, студентов и других групп. Если проект будет принят, единая билетная система вступит в силу осенью 2024 года, когда на маршрут выйдет 171 новый автобус.
С полным проектом вы можете ознакомиться на сайте yerevan.am ", - написал Галджян на своей странице в Facebook.