Տիգրան Ավինյանը լսել է կառուցապատող շուրջ 30 ընկերությունների մտահոգություններն ու առաջարկները
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է մայրաքաղաքում կառուցապատում իրականացնող շուրջ 30 ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ՝ լսելու նրանց մտահոգություններն ու առաջարկները ոլորտում կատարված օրենսդրական փոփոխությունների հետ կապված:
«Համայնքը դիտարկում է այս տարի վերանայել ժամկետների երկարաձգման վճարը և առաջ շարժվել ճգնաժամային կառավարման տրամաբանությամբ, որպեսզի գործընթացը կազմակերպվի այնպես, որ կառուցապատումն անհարմարություն չպատճառի երևանցիներին:
Հաշվի առնելով կառուցապատողների առաջարկները՝ կմշակվեն համակարգային այնպիսի լուծումներ, որոնք կխրախուսեն հանրային միջավայր՝ կանաչ և հանգստի գոտիներ ունեցող նախագծերի կյանքի կոչման գաղափարը»,- հայտնել է Տիգրան Ավինյանը:

Тигран Авинян выслушал опасения и предложения около 30 строительных компаний
Мэр Еревана Тигран Авинян встретился с представителями около 30 строительных компаний столицы, чтобы выслушать их опасения и предложения относительно законодательных изменений, внесенных в этой сфере.
«Община рассматривает возможность пересмотра платы за продление сроков в этом году и продвижения вперед по логике кризисного управления, чтобы процесс был организован таким образом, чтобы развитие не причиняло неудобств ереванцам.
С учетом предложений застройщиков будут разработаны системные решения, которые будут стимулировать идею реализации проектов с общественной средой, зелеными зонами и зонами отдыха", - сказал Тигран Авинян.