«ԱԶԲ -ի հետ գործընկերությունը ևս մեկ քայլ է՝ ուղղված բարեկարգ և հարմարավետ քաղաք ունենալուն». Տիգրան Ավինյան
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է. «2023թ. նոյեմբերի 27-ին Ասիական զարգացման բանկի հետ ստորագրեցինք «Երևանի քաղաքային զարգացման ներդրումային ծրագիր» վարկային համաձայնագիրը, որի շրջանակներում նախատեսված աշխատանքները ներառում է.
Իսակով պողոտայի վրա առկա ճանապարհային հանգույցի անհրաժեշտ թևերի կառուցում, որն ապահովվելու է մուտք դեպի Նորագյուղ թաղամաս,
Հրազդան գետի վրա 269 մ երկարությամբ երկաթբետոնե հեծաններով կամուրջի կառուցում,
Արշակունյաց պողոտայում թունելային անցմամբ և շրջանաձև երթևեկությամբ ճանապարհային հանգույցի կառուցում,
Դալմայի մոտ 250 հա տարածքի նախագծում՝ որպես մեծ քաղաքային անտառ-այգի:
ԱԶԲ -ի հետ հաստատված արդյունավետ գործընկերությունը ևս մեկ քայլ է ուղղված բարեկարգ և հարմարավետ քաղաք ունենալուն»:

«Партнерство с АБР – это еще один шаг к созданию хорошо организованного и комфортного города». Тигран Авинян
Мэр Еревана Тигран Авинян написал на своей странице в Facebook. "27 ноября 2023 года мы подписали с Азиатским банком развития кредитное соглашение «Инвестиционная программа городского развития Еревана», в рамках которого запланированные работы включают:
Строительство необходимых дорог существующей транспортной развязки на проспекте Исакова, которые обеспечат доступ к району Норагюх,
Строительство моста с железобетонными балками через реку Раздан длиной 269 м.
Строительство развязки с туннельным переходом и кольцевой развязкой на проспекте Аршакуняц,
Создание большого городского лесопарка площадью 250 га около Далмы.
Эффективное партнерство, установленное с АБР, является еще одним шагом на пути к созданию хорошо организованного и комфортного города».