«Քաղաքապետն ունի խորհրդականներ ու օգնականներ, ոչ թե Տիգրան Ավինյանը». քաղաքապետ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն անդրադարձել է խորհրդականների ու օգնականների թվաքանակի վերաբերյալ ընդդիմադիրների բարձրացրած հարցին։
«Երևանի քաղաքապետն ունի խորհրդականներ ու օգնականներ, Տիգրան Ավինյանը չունի։ Տիգրան Ավինյանը հետո տուն չի տանելու խորհրդականներին ու օգնականներին»,- ասել է նա։
Ավինյանն անդրադարձել է նաև քաղաքապետարանի հաստիքացուցակին՝ նշելով, որ այնտեղ շատ փոփոխություն չի արվել, ու հաստիքներ կան, որ չեն լրացվել. «Հանրային կառավարման բարեփոխման տրամաբանության փոփոխությունների ժամանակ արդեն կքննարկենք բովանդակային՝ աշխատավարձերի, կառուցվածքի և, առհասարակ, մոտիվացիայի հարցը։ Ես ձեզ հետ համաձայն եմ, որ մարդիկ պետք է մոտիվացված լինեն, և արդյունքին պետք է միտված լինի նրանց աշխատանքը»։
Ըստ նրա՝ բոլոր կանոնակարգերը պետք է ընդունվեն արդեն հաջորդ տարի։
Քաղաքապետը նաև նշել է, որ քաղաքապետարանն իր ենթակառուցվածքներով մոտավորապես 30 հազար աշխատակից ունի, որոնց մեջ նաև դպրոցներն ու մանկապարտեզներն են. «Երևանի քաղաքապետարանը երկրի ամենածանրաբեռնված կառույցներից մեկն է։ Այդ առումով եթե գործառութային առումով էլ մի քիչ խորանաք, մանրամասները փորձեք հասկանալ, կտեսնեք՝ բավական սուղ միջոցներով է ամեն ինչ կազմակերպվում»։

«Советники и помощники есть у мэра, а не у Тиграна Авиняна». Мэр (ВИДЕО)
Мэр Еревана Тигран Авинян коснулся поднятого оппозицией вопроса о количестве советников и помощников.
«У мэра Еревана есть советники и помощники, а у Тиграна Авиняна нет. Тигран Авинян не заберет потом домой своих советников и помощников ", - сказал он.
Авинян также коснулся списка вакансий муниципалитета, отметив, что там не так много изменений, и есть вакансии, которые не заполнены. «В ходе изменения логики реформы государственного управления мы уже будем обсуждать содержательный вопрос зарплат, структуры и в целом мотивации. Я согласен с вами, что люди должны быть мотивированы, а их работа должна быть ориентирована на результат.
По его словам, все нормативные акты должны быть приняты уже в следующем году.
Мэр также отметил, что в муниципалитете работает около 30 тысяч человек, есть своя инфраструктура, включая школы и детские сады. « Мэрия Еревана является одной из самых перегруженных структур в стране. В этом смысле, если копнуть немного глубже в плане функциональности, попытаться разобраться в деталях, то вы увидите, что все организовано с использованием очень ограниченных ресурсов».