Համագործակցության մեխանիզմ՝ Վրաստանի, Ադրբեջանի և Թուրքիայի խորհրդարանների միջև
Վրաստանի, Ադրբեջանի և Թուրքիայի խորհրդարանների միջև կստեղծվի եռակողմ համագործակցության մեխանիզմ։ Այդ մասին հայտնել է Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Շալվա Պապուաշվիլին։
Նա նման համաձայնության է եկել իր թուրք գործընկեր Նուման Քուրթուլմուշի հետ Տաշքենդում Միջխորհրդարանական միության 150-րդ վեհաժողովի շրջանակներում կայացած հանդիպմանը, հայտնում են վրացական ԶԼՄ-ները։
Երեք երկրների խորհրդարանների նախագահները պատվիրակությունների հետ միասին այս ձևաչափով կքննարկեն հարաբերությունների հետագա խորացումը, ինչպես նաև տարածաշրջանային խնդիրներն ու տնտեսական նախագծերի զարգացումը, պարզաբանել է արտաքին հարաբերությունների խորհրդարանական հանձնաժողովի նախագահ Նիկոլոզ Սամխարաձեն։

Механизм сотрудничества между парламентами Грузии, Азербайджана и Турции
Будет создан трехсторонний механизм сотрудничества между парламентами Грузии, Азербайджана и Турции. Об этом заявил спикер парламента Грузии Шалва Папуашвили.
Такая договоренность была достигнута им со своим турецким коллегой Нуманом Куртулмушем в ходе встречи в Ташкенте на полях 150-й Ассамблеи Межпарламентского союза, сообщают грузинские СМИ.
Председатель парламентского комитета по внешним связям Николоз Самхарадзе пояснил, что спикеры парламентов трех стран вместе с делегациями обсудят в этом формате дальнейшее углубление отношений, а также региональные вопросы и развитие экономических проектов.