«Մոլդովայի ընտրություններին ՌԴ միջամտության մեղադրանքները մերկապարանոց են». Պեսկով
Ռուսաստանի հանդեպ մեղադրանքները, թե իբր փորձել ենք միջամտել Մոլդովայի ընտրություններին, մերկապարանոց են․ հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Իհարկե, նման մերկապարանոց մեղադրանքներ ենք լսել, բայց ոչ մի անգամ մեր հասցեին ինչ-որ կշտամբանք չենք լսել, որոնք գոնե ինչ-որ հավաստի տեղեկություններով կհիմնավորվեին», - ասել է Պեսկովը:
Նա նաև նշել է, որ Ռուսաստանի ներսում քվեարկության կազմակերպման հետ ռուսական կողմը որևէ առնչություն չի ունեցել, իսկ միայն երկու ընտրատեղամաս բացելու որոշումը պատկանել է մոլդովական իշխանություններին:

«Обвинения о вмешательстве России в выборы в Молдове голословны». Песков
Обвинения в адрес России в том, что она якобы пыталась вмешаться в выборы в Молдове, являются ложью. Об этом заявил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков.
"Конечно, мы слышали такие голословные обвинения, но ни разу не услышали в свой адрес упреков, которые бы основывались хотя бы на какой-то достоверной информации", - заявил Песков.
Он также отметил, что российская сторона не имеет никакого отношения к организации голосования внутри России, а решение об открытии только двух избирательных участков принадлежало молдавским властям.