«Մոսկվայի և Երևանի կապերը դինամիկ կերպով զարգանում են»․ Պուտին
Մոսկվայի և Երևանի կապերը դինամիկ կերպով զարգանում են․ Մոսկվայում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպմանն ասել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։
Նրա խոսքով՝ 2024 թվականի արդյունքներով առևտրաշրջանառությունը կարող է հասնել 14-16 մլրդ դոլարի, ինչը ռեկորդային ցուցանիշ կլինի։
Պուտինը նշել է, որ պլանավորում է երկկողմ բանակցություններ վարել Փաշինյանի հետ ԲՐԻՔՍ-ի գագաթնաժողովի շրջանակներում» «Դա կարող է լինել և՛ օգտակար, և՛ հետաքրքիր։ Այնտեղ երկկողմ ձևաչափով կհանդիպենք և կշփվենք բազմաթիվ գործընկերների հետ»։

"Связи между Москвой и Ереваном динамично развиваются". Путин
Отношения между Москвой и Ереваном развиваются динамично. Об этом заявил президент России Владимир Путин на встрече с премьер-министром РА Николом Пашиняном в Москве.
По его словам, по итогам 2024 года товарооборот может достичь 14-16 миллиардов долларов, что станет рекордным показателем.
Путин заявил, что планирует провести двусторонние переговоры с Пашиняном в рамках саммита БРИКС». «Это может быть и полезно, и интересно. Мы встретимся там в двустороннем формате, а также пообщаемся со многими партнерами».