«Ուկրաինայի տարածքում ռուս օկուպանտների այսօրվա հարվածը խոշորագույններից մեկն էր և ուղղված էր կրիտիկական քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին»․ հայտարարել Է Ուկրաինայի նախագահ Վլոդոեմիր Զելենսկին իր տեսաուղերձում։
«Այսօր, ՌԴ ԶՈւ հարձակման ժամանակ, արձակվել են տարբեր տեսակի 100-ից ավելի հրթիռներ և շուրջ 100 «Շահեդ» ԱԹՍ-ներ:
Վնաս է հասցվել էներգետիկ ենթակառուցվածքներին, տարվում են վերականգնման աշխատանքներ։
Այժմ ամբողջ երկրում շարունակվում է ռուսական հարվածի հետևանքների վերացումը։ Սա համակցված ամենամեծ հարվածներից մեկն էր»․ նշել է պետության ղեկավարը։
Նրա խոսքով՝ ինչպես ռուսական նախորդ հարվածների մեծ մասը, այս մեկը ևս նույնքան ստոր է և ուղղված է եղել կրիտիկական քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին:

«Сегодняшняя атака российских оккупантов была одной из крупнейших». Зеленский
«Сегодняшнее нападение российских оккупантов на территорию Украины было одним из крупнейших и было направлено на критически важные гражданские инфраструктуры». Об этом в своем видеообращении сообщил Президент Украины Владимир Зеленский.
"Сегодня в ходе наступления Вооруженных Сил России было запущено более 100 ракет различных типов и около 100 БПЛА "Шахид".
Повреждены энергетические инфраструктуры, ведутся восстановительные работы.
Сейчас ликвидация последствий российского нападения продолжается по всей стране. Это была одна из крупнейших атак за все время». сказал глава государства.
По его словам, как и большинство предыдущих российских ударов, этот был столь же гнусным и был нацелен на важнейшую гражданскую инфраструктуру.