Վրաստան-Հայաստան նոր ավտոմայրուղու շինարարությունը կսկսվի 2025թ.
Վրաստանի ճանապարհային դեպարտամենտը տեղեկացնում է, որ Վրաստանը ավտոճանապարհ կկառուցի դեպի Ադրբեջանի և Հայաստանի սահմաններ։
Դեպի Հայաստան կառուցվելիք շուրջ 61,3 կմ ավտոմայրուղու շինարարությունը կսկսվի 2025թ. և կավարտվի փուլերով՝ աշխատանքների մեկնարկից 30 ամիս հետո։ Արևելք-Արևմուտք մայրուղու մաս կազմող ճանապարհների կառուցման համար հայտարարվել է մրցույթ։ Խոսքը Ռուսթավի-Կարմիր կամուրջ և Ալգեթի-Սադախլո հատվածների մասին է։
«Շինարարական աշխատանքները կարժենան 250 մլն եվրո և կֆինանսավորվեն Եվրոպական ներդրումային բանկի կողմից»,- նշվում է Վրաստանի ճանապարհների դեպարտամենտը։

Строительство новой автодороги Грузия-Армения начнется в 2025 году.
Как сказано в сообщении Департамента автомобильных дорог Грузии, Грузия построит автодорогу до границ Азербайджана и Армении.
Строительство автодороги в Армению протяженностью 61,3 км начнется в 2025 году и будет завершено поэтапно, через 30 месяцев после начала работ. Объявлен тендер на строительство дорог, входящих в состав автодороги Восток-Запад. Речь идет об участках Рустави-Красный мост и Алгети-Садахло.
" Строительные работы обойдутся в 250 миллионов евро и будут финансироваться Европейским инвестиционным банком ", - сообщили в департаменте автомобильных дорог Грузии.