ԱՄՆ գործերի ժամանակավոր հավատարմատարը կանչվել է ՌԴ ԱԳՆ
Ռուսաստանում ԱՄՆ գործերի ժամանակավոր հավատարմատարը կանչվել Է ՌԴ ԱԳՆ․ նրան բողոքի նոտա է հղվել Կուրսկի մարզ «ապօրինի» մուտք գործած ամերիկացի լրագրողների գործողությունների կապակցությամբ․ հայտնում է նախարարությունը:
Ռուսական գերատեսչությունները քննչական գործողություններ կիրականացնեն ԱՄՆ-ից Կուրսկի մարզ ներթափանցած լրագրողներին պատասխանատվության ենթարկելու համար։
Ամերիկյան մասնավոր զինված ուժերի մասնակցությունը Ուկրաինայի զինված ուժերի ներխուժման ընթացքում ապացուցում է ԱՄՆ-ի ներգրավվածությունը որպես հակամարտության անմիջական մասնակից․ հայտարարել են ՌԴ ԱԳ նախարարությունում:

Временного поверенного в делах США вызвали в МИД России
Временный поверенный в делах США в России была вызвана в МИД России, ей была направлена ​​нота протеста по поводу действий американских журналистов, «незаконно» проникших в Курскую область сообщает министерство.
Российские власти проведут следственные действия по привлечению к ответственности журналистов, проникших в Курскую область из США.
Участие американских частных вооруженных формирований во время вторжения вооруженных сил Украины доказывает причастность США как непосредственного участника конфликта. Об этом сообщили в МИД РФ.