Իլոն Մասկը Թրամփին անվանել է ԱՄՆ նախագահի ավելի ընդունելի թեկնածու
Իլոն Մասկը Դոնալդ Թրամփին անվանել է ԱՄՆ նախագահի ավելի ընդունելի թեկնածու, քան իր մրցակից Քամալա Հարիսը։
Ավելի վաղ Իլոն Մասկը հայտարարել էր, որ ԱՄՆ փոխնախագահ Քամալա Հարիսի գաղափարախոսությունը ենթադրում է մարդկության ոչնչացում։
Հիշեցնենք` ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը, իր առողջության հետ կապված մտահոգությունների և աճող քննադատությունների ֆոնին, որոշել է չվերընտրվել և որպես իրեն փոխարինող է առաջադրել ԱՄՆ փոխնախագահ Կամալա Հարիսին: Թրամփին պաշտոնապես առաջադրել է Հանրապետական ​​կուսակցությունը պետության ղեկավարի պաշտոնում։ Նրա հետ մեկտեղ փոխնախագահի թեկնածու է հաստատվել Օհայոյից սենատոր Ջ.Դ.Վենսը։

Илон Маск назвал Трампа более приемлемым кандидатом на пост президента США
Илон Маск назвал Дональда Трампа более приемлемым кандидатом на пост президента США, чем его соперницу Камалу Харрис.
Ранее Илон Маск заявил, что идеология вице-президента США Камалы Харрис предполагает уничтожение человечества.
Напомним, президент США Джо Байден на фоне опасений по поводу своего здоровья и растущей критики решил не баллотироваться на переизбрание и выдвинул на замену вице-президента США Камалу Харрис. Трамп был официально выдвинут Республиканской партией на пост главы государства. Вместе с ним кандидатом в вице-президенты был утвержден сенатор Джеймс Д. Вэнс от штата Огайо.