ՌԴ ԱԳ փոխնախարար Միխային Գալուզինը անդրադարձել է ՀՀ-ում ԵՄ դիտորդական առաքելությանը․
«Ենթադրելու բոլոր հիմքերը կան, որ արևմտականները հետախուզական տվյալներ են հավաքում ռուսական օբյեկտների, ինչպես նաև Հայաստանին հարակից բոլոր պետությունների վերաբերյալ»,- նշել է Գալուզինը։
Նրա խոսքով՝ Մոսկվան մշտապես բարձրացնում է ԵՄ առաքելության թեման Երևանի և տարածաշրջանային այլ գործընկերների հետ շփումներում․
«Մենք շարունակում ենք համոզված լինել, որ Հարավային Կովկասում կայուն խաղաղություն կարելի է ձեռք բերել միայն Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների միջև 2020-2022թթ․ եռակողմ համաձայնագրերի համապարփակ իրականացման հիման վրա», - եզրափակել է նա:

«Миссия ЕС в Армении собирает разведывательные данные». Галузин
Заместитель министра иностранных дел России Михаил Галузин коснулся миссии наблюдателей ЕС в Армении.
"Есть все основания предполагать, что западники собирают разведданные о российских объектах, а также обо всех сопредельных с Арменией государствах", - сказал Галузин.
По его словам, Москва постоянно поднимает тему миссии ЕС в общении с Ереваном и другими региональными партнерами.
"Мы по-прежнему убеждены, что устойчивый мир на Южном Кавказе может быть достигнут только на основе всесторонней реализации трехсторонних соглашений между лидерами России, Азербайджана и Армении в 2020-2022 годах. " , - заключил он.