Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարն ուսումնամարզական հավաք է հայտարարել
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովի կողմից հաստատված 2024 թվականի պատրաստության պլանի համաձայն՝ զորամասերում սկսվել են հերթական ուսումնամարզական հավաքները, հայտնում են տեղի լրատվամիջոցները։
Հավաքի շրջանակներում կկատարվեն տարաբնույթ առաջադրանքներ՝ զինծառայության համար պատասխանատու անձանց մարտական ​​պատրաստվածության, գիտելիքների և հմտությունների բարձրացման նպատակով։
Ժամկետային զինծառայողների հետ ուսումնամարզական ճամբարների հիմնական նպատակը նրանց մարտական ​​հմտությունների, ռազմական որակավորումների և փորձի կատարելագործումն է, ինչպես նաև ադրբեջանական բանակի զինանոցում առկա ժամանակակից սպառազինությունների և ռազմական տեխնիկայի շահագործման կանոնների յուրացումը։

Министр обороны Азербайджана объявил учебный сбор
Согласно плану подготовки на 2024 год, утвержденному министром обороны Азербайджана генерал-полковником Закиром Гасановым, в воинских частях начались очередные учения, сообщают местные СМИ.
В рамках сборов будут решены различные задачи в целях повышения боеготовности, знаний и навыков лиц, ответственных за военную службу.
Основной целью сборов с призывниками является повышение их боевых навыков, военной квалификации и опыта, а также освоение правил эксплуатации современного вооружения и военной техники, находящихся на вооружении азербайджанской армии.