«Հայաստանը պետք է վերացնի խաղաղության պայմանագրին խանգարող իրավական խոչընդոտները. Ալիևի ներկայացուցիչ
Ադրբեջանի Հախագահի հատուկ հանձնարարությունների գծով ներկայացուցիչ Էլչին Ամիրբեկովը բրիտանական «BBC»-ին տված հարցազրույցում անդրադարձել է հայ-ադրբեջանական բանակցություններին։ Էլչին Ամիրբեկովն ընդգծել է, որ Ադրբեջանն ու Հայաստանն այսօր ավելի մոտ են խաղաղությանը, քան երբևէ:
Էլչին Ամիրբեկովն ասել է, որ մինչ օրս մնում են չլուծված հարցեր: «Ազգային օրենսդրության մեջ, Հայաստանի Սահմանադրության մեջ պետք է փոփոխություններ կատարվեն, քանի որ ներկայիս տարբերակում հաստատվում է, որ Ղարաբաղը Հայաստանի մաս է կազմում: Սա Հայաստանի տարածքային հայցն է Ադրբեջանի դեմ»։ Նրա խոսքով՝ Հայաստանը պետք է վերացնի դա։

«Армения должна устранить юридические препятствия, препятствующие заключению мирного договора. Представитель Алиева
Представитель президента Азербайджана по особым поручениям Эльчин Амирбеков коснулся армяно-азербайджанских переговоров в интервью британской "BBC". Эльчин Амирбеков подчеркнул, что сегодня Азербайджан и Армения ближе к миру, чем когда-либо.
Эльчин Амирбеков сообщил, что есть еще нерешенные вопросы. "Необходимо внести изменения в национальное законодательство, в Конституцию Армении, потому что в действующей редакции подтверждено, что Карабах является частью Армении. Это территориальная претензия Армении к Азербайджану » . По его словам, Армения должна устранить это.