ԱՄՆ-ն կարող է Իսրայելին 26, Ուկրաինային՝ 61 մլրդ դոլար տրամադրել
ԱՄՆ ներկայացուցիչների պալատի  խոսնակ Մայք Ջոնսոնը չորեքշաբթի օրը հայտարարել է, որ հավատարիմ է արտաքին օգնության մասին մի շարք օրինագծեր, այդ թվում՝ Ուկրաինայի ֆինանսավորումը, քննարկման դնելու իր ծրագրին, այն բանից հետո, երբ բախվել է կոշտ գծի կողմնակիցների զգալի ճնշմանը: Երեք մասից բաղկացած լրացուցիչ փաթեթը զարմանալիորեն նման է Սենատի օրինագծին մի քանի հիմնական ասպեկտներով, ներառյալ այն, որ փաթեթը ներառում է ավելի քան 9 միլիարդ դոլար մարդասիրական օգնություն Գազայի և աշխարհի այլ հակամարտությունների գոտիների համար, ինչը «կարմիր գիծ» էր դեմոկրատների համար:
Ընդհանուր առմամբ, օրինագիծը Ուկրաինային և տարածաշրջանային գործընկերներին կուղարկի 61 միլիարդ դոլար, որից 23 միլիարդը կուղղվի ԱՄՆ-ում պաշարների համալրմանը: Այն կներառի նաև Իսրայելին 26 միլիարդ դոլարի և հնդկա-խաղաղօվկիանոսյան տարածաշրջանին 8 միլիարդ դոլարի հատկացում:

США могут предоставить 26 миллиардов долларов Израилю и 61 миллиард долларов Украине
Спикер Палаты представителей США Майк Джонсон заявил в среду, что он привержен своему плану внесения ряда законопроектов об иностранной помощи, включая финансирование Украины, после того, как столкнулся со значительным давлением со стороны сторонников жесткой линии. Дополнительный пакет из трех частей поразительно похож на законопроект Сената в нескольких ключевых аспектах, в том числе в том, что пакет включает более 9 миллиардов долларов гуманитарной помощи для Газы и других конфликтных зон по всему миру, что является красной линией для демократов.
В общей сложности законопроект направит Украине и региональным партнерам 61 миллиард долларов, из которых 23 миллиарда долларов пойдут на накопление запасов в Соединенных Штатах. Он также будет включать выделение 26 миллиардов долларов Израилю и 8 миллиардов долларов Индо-Тихоокеанскому региону.