Ըստ Regnum գործակալության, «Կրոկուսում» տեղի ունեցած ահաբեկչության հետևանքով զոհերի թվում է նաև ազգությամբ հայ Լիլիթ Իսրայելյանը իր ամուսնու` Վուգար Հուսեյնովի հետ միասին։ Լիլիթի ընտանիքն է գործակալությանը հայտնել, որ զույգը մահացել է ահաբեկչության ժամանակ։
Աղբյուրը գրում է, որ 33-ամյա Լիլիթ Իսրայելյանն ու նրա ամուսինը վաղուց էին երազում «Պիկնիկ» խմբի համերգին գնալ։ Այդ օրը նրանք ընտանիքին զգուշացրել են, որ մի քանի ժամով կապի դուրս չեն գալու, որպեսզի ոչ ոք իրենց չխանգարի։
Ահաբեկչության մասին առաջին հաղորդումներից հետո նրանց երկուսի հեռախոսներն էլ դադարել են պատասխանել զանգերին։ Մարտի 23-ի առավոտյան հարազատները Վուգարին հայտնաբերել են մահացածների հրապարակված ցուցակներում, Լիլիթը համարվում էր անհետ կորած։

Среди жертв «Крокуса» — этническая армянка Лилит Исраелян вместе с мужем
По данным агентства Regnum, среди жертв теракта в "Крокусе" оказались также этническая армянка Лилит Исраелян армянской национальности вместе со своим мужем Вугаром Гусейновым. Семья Лилит сообщила агентству, что пара погибла во время теракта.
Источник пишет, что 33-летняя Лилит Исраелян и ее муж давно мечтали попасть на концерт группы "Пикник". В тот день они предупредили семью, что не выйдут на связь в течение нескольких часов, и чтобы их никто не беспокоил.
После первых сообщений о терроризме оба их телефона перестали отвечать на звонки. Утром 23 марта родственники нашли Вугара в опубликованных списках погибших, Лилит считалась пропавшей без вести.