«Պուտինն ու մյուս սրիկաներն ուղղակի փորձում են մեղքն ուրիշի վրա բարդել». Զելենսկի
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին իր երեկոյան ելույթում հայտարարել է, որ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ու մյուսները փորձում են կատարվածի մեջ մեղավորներ փնտրել։
«Այն, ինչ տեղի ունեցավ երեկ Մոսկվայում, Պուտինն ու մյուս սրիկաներն ուղղակի փորձում են ուրիշի վրա բարդել։ Նրանք միշտ ունեն նույն մեթոդները։ Դա եղել է նախկինում․ պայթեցված տներ, մահապատիժներ և պայթյուններ։ Եվ նրանք միշտ մեղադրում են ուրիշներին։
Այդ ոչնչությունը փոխանակ դիմեր իր ժողովրդին, մեկ ամբողջ օր լռեց․ մտածում էր՝ ինչպես նժարը թեքի Ուկրաինայի ուղղությամբ։ Ամեն ինչ բացարձակապես կանխատեսելի է»,- ասել է Զելենսկին։
Նա հավելել է, որ հարյուր հազարավոր ռուսներ, որոնք այժմ սպանվում են ուկրաինական հողի վրա, միանշանակ բավարար կլինեին ցանկացած ահաբեկչություն կանխելու համար։ Եվ եթե ռուսները պատրաստ են լուռ մեռնել «կրոկուսների մեջ» և ոչ մի հարց չտալ իրենց հետախուզական ծառայություններին, ապա Պուտինը կփորձի նման իրավիճակներ ստեղծել հօգուտ իր անձնական իշխանության։

«Путин и другие негодяи просто пытаются свалить вину на кого-то другого». Зеленский
Президент Украины Владимир Зеленский в своем вечернем выступлении заявил, что президент России Владимир Путин и другие пытаются найти виновных в инциденте.
«В том, что произошло вчера в Москве, Путин и другие негодяи просто пытаются обвинить кого-то другого. У них всегда одни и те же методы. Такое уже было, взорванные дома, казни и взрывы. И они всегда обвиняют других.
Вместо того, чтобы обратиться к своему народу, это ничтожество целый день молчало. он думало, как перевести стрелки на Украину. Все абсолютно предсказуемо", - сказал Зеленский.
Он добавил, что сотен тысяч россиян, которых сейчас убивают на украинской земле, точно было бы достаточно, чтобы предотвратить любой теракт. И если россияне готовы тихо умирать «в крокусах» и не задавать никаких вопросов своим спецслужбам, то Путин постарается создавать такие ситуации на пользу своей личной власти.