ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը մարտի 22-ին Ժնևում անցկացվող Միջխորհրդարանական միության 148-րդ վեհաժողովի շրջանակում հանդիպել է Ադրբեջանի խորհրդարանի նախագահ Սահիբա Գաֆարովայի հետ: Հանդիպումը կազմակերպվել է Միջխորհրդարանական միության նախաձեռնությամբ և միջնորդությամբ:
Քննարկվել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ընթացող խաղաղ բանակցությունների գործընթացին երկու երկրների խորհրդարանների հնարավոր աջակցությունը: Կողմերը պայմանավորվել են դիտարկել միջխորհրդարանական մակարդակով երկխոսության հնարավորությունը:
Հանդիպումն անցել է կառուցողական մթնոլորտում: Հանդիպման ավարտին երկու երկրների խորհրդարանների ղեկավարները հանդես են եկել համատեղ հայտարարությամբ:

Встреча Симонян-Гафарова прошла в конструктивной атмосфере
22 марта в рамках проходящей в Женеве 148-й Ассамблеи Межпарламентского союза спикер НС РА Ален Симонян встретился со спикером парламента Азербайджана Сахибой Гафаровой. Встреча была организована по инициативе и при посредничестве Межпарламентского союза.
Обсуждалась возможная поддержка парламентами обеих стран процесса мирных переговоров между Арменией и Азербайджаном. Стороны договорились рассмотреть возможность межпарламентского диалога.
Встреча прошла в конструктивной атмосфере. По итогам встречи руководители парламентов двух стран выступили с совместным заявлением