Անհայտ անձինք կրակ են բացել Կրասնոգորսկի Crocus City Hall-ում։ Այդ ժամանակ ընթանում էր «Պիկնիկ» խմբի համերգը, հայտնում է TACC գործակալությունը։
Նախնական տվյալներով՝ կրակել է առնվազն 3 մարդ, որից հետո պայթյուն է տեղի ունեցել, ինչի հետևանքով էլ շենքում հրդեհ է բռնկվել։
Նշվում է տասնյակ տուժածների մասին։ Տարբեր աղբյուրներով՝ կան զոհեր, սակայն պաշտոնական հաստատում դեռ չկա։ Մարդկանց տարհանում են շենքից.
Հրաձգության ժամանակ երաժիշտները չեն տուժել, շենքում մարդիկ են մնացել են։ Ավելի քան 30 մարզային և Մոսկվայի 20 շտապօգնության թիմեր ուղարկվել են Crocus City Hall համերգասրահ։

Стрельба и взрыв в «Крокус Сити Холле» в Москве.
Неизвестные открыли огонь по зданию «Крокус Сити Холл» в Красногорске. В это время проходил концерт группы «Пикник», сообщает агентство TACC.
По предварительным данным, по меньшей мере 3 человека были расстреляны, после чего произошел взрыв, в результате которого в здании возник пожар.
Поступают данные о десятках пострадавших. По разным данным, есть погибшие, но официального подтверждения пока нет. Людей эвакуируют из здания.
В ходе перестрелки музыканты не пострадали, в здании остались люди. В концертный зал «Крокус Сити Холл» направлено более 30 региональных и 20 московских бригад скорой помощи.