Մահացել է ռուս մարզական մեկնաբան Վասիլի Ուտկինը
52 տարեկան հասակում մահացել է ռուս հեռուստամեկնաբան և մարզական լրագրող Վասիլի Ուտկինը։ Այս մասին հայտնում է Egrisi մեդիա ֆուտբոլային ակումբի մամուլի ծառայությունը, որի սեփականատերն Ուտկինն էր։
Ուտկինն սկսել է հեռուստատեսությունում աշխատել 1989 թվականին, իսկ 1994 թվականից նա դարձել է NTV հեռուստաընկերության աշխատակից, որտեղ վարում էր «Ֆուտբոլային ակումբ» հաղորդումը։ Մինչև 2015 թվականը նա մեկնաբանում էր ֆուտբոլային հանդիպումներ։ 2004 և 2005 թվականներին արժանացել է TEFI մրցանակին՝ «Լավագույն սպորտային մեկնաբան» անվանակարգում։
2010-2015 թվականներին Ուտկինը NTV-Plus սպորտային հեռուստաալիքի գլխավոր խմբագիրն էր։ Հանդիսացել է «Կոմերսանտ» թերթի սյունակագիր, Gazeta.ru պորտալի հեղինակ և Gazeta թերթի սպորտային բաժնի խմբագիր:

Скончался российский спортивный комментатор Василий Уткин.
Российский телекомментатор и спортивный журналист Василий Уткин скончался в возрасте 52 лет. Об этом сообщила пресс-служба футбольного клуба «Эгриси медиа», владельцем которого был Уткин.
Уткин начал работать на телевидении в 1989 году, а с 1994 года стал сотрудником НТВ, где вел программу «Футбольный клуб». До 2015 года комментировал футбольные матчи. В 2004 и 2005 годах он стал лауреатом премии ТЭФИ в номинации «Лучший спортивный комментатор».
В 2010–2015 годах Уткин был главным редактором спортивного канала «НТВ-Плюс». Он был обозревателем газеты «Коммерсантъ», автором портала «Газета.ру» и редактором спортивного раздела «Газеты».