ԱՄՆ-ն չի շնորհավորի Պուտինին ընտրություններում հաղթանակի կապակցությամբ
ԱՄՆ-ը մտադիր չէ շնորհավորել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին նախագահական ընտրություններում հաղթանակի կապակցությամբ, հայտարարել է Պետդեպարտամենտի փոխխոսնակ Վեդանտ Պատելը։
«Կարելի է վստահորեն ասել, որ ԱՄՆ-ից շնորհավորանքներ չեն լինի»,- ասել է Պատելը և հավելել, որ Վաշինգտոնը Ռուսաստանում նախագահական ընտրությունները ազատ ու արդար չի համարում։
ՌԴ նախագահի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը երկուշաբթի հայտարարել էր, որ Կրեմլը կտրականապես համաձայն չէ ԱՄՆ այն գնահատականների հետ, թե Ռուսաստանում վերջին ընտրություններն ազատ և արդար չեն եղել։

США не будут поздравлять Путина с победой на выборах
США не намерены поздравлять президента России Владимира Путина с победой на президентских выборах, заявил заместитель официального представителя Госдепартамента Ведант Патель.
"Можно с уверенностью сказать, что поздравлений со стороны США не будет", - заявил Патель и добавил, что Вашингтон не считает президентские выборы в России свободными и честными.
Пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков заявил в понедельник, что Кремль категорически не согласен с оценкой США о том, что последние выборы в России не были свободными и справедливыми.