«Թուրքիայի ԶՈւ և Ադրբեջանի բանակի համագործակցությունը մեծ ներդրում կունենա ՆԱՏՕ-ի համար». Ստոլտենբերգ
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգը բարձր է գնահատել ադրբեջանական բանակի զինծառայողների պրոֆեսիոնալիզմը խաղաղապահ առաքելություններում և այլ ոլորտներում նրանց գործունեությունը ՆԱՏՕ-ի հետ գործընկերության շրջանակներում:
Այդ մասին մարտի 18-ին հայտարարել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը՝ Ադրբեջանի ՊՆ, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովի հետ հանդիպման ժամանակ։ Ստոլտենբերգը հատուկ ընդգծել է, որ ադրբեջանական բանակի սերտ համագործակցությունը Թուրքիայի զինված ուժերի հետ նույնպես մեծ ներդրում կունենա Ադրբեջանի և ՆԱՏՕ-ի հարաբերություններում:

«Сотрудничество между Вооруженными силами Турции и азербайджанской армией внесет большой вклад в НАТО». Столтенберг
Генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг высоко оценил профессионализм военнослужащих азербайджанской армии в миротворческих миссиях и их деятельность в других сферах в рамках партнерства с НАТО.
Об этом было объявлено 18 марта в ходе встречи с генеральным секретарем НАТО Минобороны Азербайджана, генерал-полковником Закиром Гасановым. Столтенберг особо подчеркнул, что тесное сотрудничество азербайджанской армии с турецкими вооруженными силами также внесет большой вклад в отношения между Азербайджаном и НАТО.