«Երիտասարդ տղա չեմ, բայց գիտեմ՝ ինչ անել ԱՄՆ-ի համար»․ Բայդեն
ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը, ամերիկացիների շրջանում իր մեծ տարիքի հետ կապված մտահոգությունների ֆոնին, իր նոր նախընտրական տեսահոլովակը սկսել է այն խոսքերով, որ ինքն այլևս երիտասարդ չէ, և դա ոչ մեկի համար գաղտնիք չէ։
«Տեսեք, երիտասարդ տղա չեմ: Դա գաղտնիք չէ: Բայց ես հասկանում եմ, թե ինչ է պետք անել ամերիկացի ժողովրդի համար»,- ասել է Բայդենը՝ ԱՄՆ նախագահի Youtube-ի ալիքում հրապարակված 60 վայրկյան տևողությամբ տեսանյութում:
Բայդենն ԱՄՆ ամենատարեց նախագահն է, ով նոյեմբերի 20-ին կդառնա 81 տարեկան։ Եթե ​​հաղթի նախագահական ընտրություններում և ստանձնի պաշտոնը՝ կդառնա 82 տարեկան։ 86 տարեկանում կավարտվի նրա նախագահության երկրորդ ժամկետը։

«Я не молодой парень, но я знаю, что делать для Соединенных Штатов». Байден
Президент США Джо Байден на фоне опасений американцев по поводу его старости начал свой новый предвыборный видеоролик со слов о том, что он уже не молод, и это ни для кого не секрет.
«Послушайте, я не молодой парень. Это не секрет. Но я понимаю, что нужно сделать для американского народа», — заявил Байден в 60-секундном видеоролике, размещенном на YouTube-канале президента США.
Байден — самый пожилой президент США, которому 20 ноября исполнится 81 год. Если он победит на президентских выборах и вступит в должность, ему исполнится 82 года. Второй срок его президентства закончится в 86-летнем возрасте.