Ռուսաստանը դեմ է իր գործընկերներին ցանկացած պայմաններ թելադրելուն և կողմ է միասին ավելի երջանիկ ու հարուստ դառնալուն, հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը «Գիտելիք. Առաջինը» կրթական մարաթոնում։
Նա նշել է, որ հայ ժողովուրդը շահում է Ռուսաստանի հետ համագործակցությունից և Եվրասիական տնտեսական համայնքին Հայաստանի անդամակցությունից, քանի որ աճում են ապրանքաշրջանառությունը, նպաստները, տրանսպորտային ծառայությունները և ֆինանսական հատվածը։
«Մենք դեմ ենք, որ ինչ-որ մեկին ինչ-որ բան թելադրեն, մենք միասին գումար վաստակելու, միասին ավելի երջանիկ ու հարուստ դառնալու կողմնակից ենք: Մենք վստահ ենք, որ մեր հայ ընկերները նույնպես դա հասկանում են», - ասել է Պեսկովը:

Мы станем богаче и счастливее вместе. Песков – армянскому народу
Россия против того, чтобы диктовать какие-либо условия своим партнерам и выступает за то, чтобы вместе становиться счастливее и богаче, заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков,  в образовательном марафоне "Знания. Первые».
Он отметил, что армянский народ выигрывает от сотрудничества с Россией и членства Армении в Евразийском экономическом сообществе, поскольку увеличивается торговля, льготы, транспортные услуги и финансовый сектор.
«Мы против того, чтобы кому-то что-то диктовать, мы за то, чтобы вместе зарабатывать деньги, вместе становиться счастливее и богаче. Мы уверены, что наши армянские друзья тоже это понимают ", - сказал Песков.