«Մոսկվան և Երևանը կապրեն խաղաղության և ներդաշնակության մեջ»․ Զախարովա
Մոսկվան և Երևանը կապրեն խաղաղության և ներդաշնակության մեջ, ռուս-հայկական հարաբերությունների պատմությունը հիմք կդառնա երկկողմ համագործակցության զարգացման, TACC գործակալությանը հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ հատուկ ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
Պատասխանելով այն հարցին, թե ի՞նչ կարելի է ասել Հայաստանի երիտասարդներին և, ընդհանրապես, հանրապետության ժողովրդին Երևանի հետ հարաբերությունների այս բուռն շրջանում, Զախարովան նշել է, որ իրենք՝ երիտասարդները, ունեն բազմաթիվ բաց և անկեղծ ցանկություններ։
«Հայերը երիտասարդական փառատոնի շրջանակում մոտենում են, խոսում ընկերական հարաբերությունները զարգացնելու անհրաժեշտության մասին, խնդրում են լուսանկարվել և նվերներ փոխանակել։ Եվ նրանք երազում են, որ մենք կապրենք խաղաղ ու համերաշխ։ Ավելին, մենք ունենք նման ֆանտաստիկ հարաբերությունների պատմություն: Եվ դա պետք է և կլինի, ես դրանում կասկած չունեմ, ապագայում, նոր սերունդների համար երկկողմ հարաբերությունների զարգացման հիմքը»,- ընդգծել է Զախարովան։

«Москва и Ереван будут жить в мире и согласии». Захарова
Москва и Ереван будут жить в мире и согласии, история российско-армянских отношений станет основой для развития двустороннего сотрудничества, сообщила агентству ТАСС специальный представитель МИД России Мария Захарова.
Отвечая на вопрос, что можно сказать молодежи Армении и в целом народу республики в этот неспокойный период отношений с Ереваном, Захарова отметила, что у молодежи, много открытых и искренних пожеланий.
«Армяне в рамках молодежного фестиваля, подходят, говорят о необходимости развивать дружеские отношения, просят сфотографироваться и обменяться подарками. И они мечтают, чтобы мы жили в мире и солидарности. Более того, у нас такая фантастическая история отношений. Это и будет, я в этом не сомневаюсь, в будущем основой развития двусторонних отношений для новых поколений", - подчеркнула Захарова.