Պաղեստինի նախագահ Մահմուդ Աբբասը երեքշաբթի կայցելի Անկարա. այս մասին հայտնել է Պաղեստինի ԱԳ նախարար Ռիյադ ալ Մալիքին Անթալիայում ընթացող դիվանագիտական ֆորումի ելույթում։
Նա ասել է, թե միակ լիազորված և լեգիտիմ վարչակազմը, որն այսուհետ գործելու է Գազայի հատվածում, Պաղեստինի վարչակազմն է։
Ըստ Պաղեստինի ԱԳ նախարարի՝ մահմեդական երկրները և համաշխարհային հանրությունը պետք է հստակ դիրքորոշում ցուցաբերեն, դիմակայեն Իսրայելի ջանքերին՝ դարերով շարունակվող իրավիճակը փոխելու համար։
Radar Armenia-ն տեղեկացավ, որ Պաղեստինի նախարարը նաև կոչ է արել եվրոպական երկրներին ճանաչել պաղեստինյան պետությունը։

Махмуд Аббас посетит Анкару
Президент Палестины Махмуд Аббас посетит Анкару во вторник. Об этом заявил министр иностранных дел Палестины Рияд аль-Малики в своем выступлении на дипломатическом форуме в Анталье.
Он заявил, что единственной уполномоченной и легитимной администрацией, которая отныне будет действовать в секторе Газа, является Палестинская автономия.
По словам министра иностранных дел Палестины, мусульманские страны и мировое сообщество должны занять четкую позицию и противостоять усилиям Израиля по изменению ситуации, продолжающейся на протяжении веков.
Как стало известно Radar Armenia , палестинский министр также призвал европейские страны признать палестинское государство.