«Ադրբեջանը չի պատրաստվում հարձակվել Հայաստանի վրա». Ադրբեջանի ԱԳՆ
«Անհիմն է, թե Ադրբեջանը պատրաստվում է հարձակվել Հայաստանի վրա»․ այս մասին ասվում է Ադրբեջանի ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ, որտեղ Բաքուն արձագանքել է Նիկոլ Փաշինյանի՝ France 24-ին տված հարցազրույցին։
Ըստ Բաքվի՝ Փաշինյանի հայտարարությունները Գերմանիայի կանցլերի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցած հանդիպումից հետո Հայաստանի կողմից Գերմանիայի ջանքերի նկատմամբ անհարգալից վերաբերմունք է․
«Պնդումները, թե իբր Ադրբեջանը պատրաստվում է հարձակվել Հայաստանի վրա, չեն համապատասխանում միջազգային իրավունքի սկզբունքներին, առկա փաստերի բացահայտ խեղաթյուրում են և նպատակ ունեն մոլորության մեջ գցել միջազգային հանրությանը»,- ասվում է Ադրբեջանի ԱԳՆ-ի հաղորդագրության մեջ։

«Азербайджан не собирается нападать на Армению». МИД Азербайджана
«Безосновательны заявления о том, что Азербайджан собирается напасть на Армению». Об этом говорится в сообщении МИД Азербайджана, где Баку ответил на интервью Никола Пашиняна телеканалу France 24.
По мнению Баку, заявления Пашиняна после встречи, состоявшейся по инициативе канцлера Германии, являются неуважительным отношением Армении к усилиям Германии.
"Утверждения о том, что Азербайджан собирается напасть на Армению, не соответствуют принципам международного права, являются открытым искажением существующих фактов и направлены на введение в заблуждение международного сообщества", - говорится в заявлении МИД Азербайджана.