Լավրովն ու Ֆիդանը քննարկել են տարածաշրջանային հարցեր
Բրազիլիայում տեղի է ունեցել Ռուսաստանի և Թուրքիայի ԱԳ նախարարներ Սերգեյ Լավրովի և Հաքան Ֆիդանի հանդիպումը։ Կողմերը քննարկել են առաջիկա ժամանակահատվածում նախատեսված բարձր մակարդակի այցերը, երկկողմ և տարածաշրջանային միջոցառումները։
Թուրք նախարարն իր գործընկերոջը փոխանցել է, որ Անկարան հույս ունի ռուս-ուկրաինական պատերազմի դիվանագիտական ​​լուծման՝ բոլոր կողմերի մասնակցությամբ։ Նրա խոսքով՝ Թուրքիան աջակցում է տարածաշրջանային կայունությունն ու բարգավաճումը պահպանելու բոլոր նախաձեռնություններին։
Նախարարները քննարկել են նաև Գազայում տիրող հումանիտար ծանր իրավիճակը և այս ուղղությամբ խնդիրների լուծման հնարավոր քայլերը։

Лавров и Фидан обсудили региональные проблемы
В Бразилии состоялась встреча министров иностранных дел России и Турции Сергея Лаврова и Хакана Фидана. Стороны обсудили запланированные на предстоящий период визиты на высшем уровне, двусторонние и региональные мероприятия.
Турецкий министр передал коллеге, что Анкара надеется на дипломатическое решение российско-украинской войны с участием всех сторон. По его словам, Турция поддерживает все инициативы по поддержанию региональной стабильности и процветания.
Министры также обсудили сложную гуманитарную ситуацию в Газе и возможные шаги по решению проблем в этом направлении.