Մոսկվայի հայ համայնքը նախագահական ընտրություններում կսատարի Պուտինին
Մոսկվայի հայ համայնքն առաջիկա նախագահական ընտրություններում կսատարի ՌԴ գործող նախագահ Վլադիմիր Պուտինին։ Այս մասին հայտարարել է «Դիալոգ» կազմակերպության նախագահ Յուրի Նավոյանը, փոխանցում է ՏԱՍՍ գործակալությունը։
«Մենք՝ կազմակերպիչներս, որպես մոսկովյան հասարակության հայ համայնքի ներկայացուցիչներ, հայտնում ենք մեր աջակցությունը նախագահի թեկնածու Վլադիմիր Պուտինին»,- ասել է նա՝ ելույթ ունենալով խորհրդային լեգենդար հետախույզ Գևորգ Վարդանյանի հարյուրամյակին նվիրված երեկոյի ժամանակ։
Նավոյանի խոսքով՝ միջազգային հարաբերությունների փոփոխության համատեքստում Պուտինն այն թեկնածուն է, ով «լավագույնս համապատասխանում է ազգային շահերի և Ռուսաստանի ու ողջ աշխարհի ռազմավարական ապագայի վրա հիմնված չափանիշներին»։
Դաշնային խորհուրդը նախագահական ընտրությունները նշանակել է 2024 թվականի մարտի 17-ին։ Քվեարկությունը կտևի երեք օր՝ մարտի 15-ին, 16-ին և 17-ին։ Պետության ղեկավարի պաշտոնին հավակնում են Ռուսաստանի Դաշնության Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի կողմից գրանցված չորս թեկնածուներ՝ Լեոնիդ Սլուցկին, Նիկոլայ Խարիտոնովը, Վլադիսլավ Դավանկովը և Վլադիմիր Պուտինը։

Армянская община Москвы поддержит Путина на президентских выборах
Армянская община Москвы поддержит действующего президента Российской Федерации Владимира Путина на предстоящих президентских выборах. Об этом сообщил президент организации "Диалог" Юрий Навоян, передает агентство ТАСС.
"Мы, организаторы, как представители армянской общины московского общества выражаем поддержку кандидату в президенты Владимиру Путину", - сказал он, выступая на вечере, посвященном столетнему юбилею легендарного советского разведчика Геворга Варданяна.
По мнению Навояна, в условиях изменений в международных отношениях Путин является тем кандидатом, который "наиболее соответствует стандартам, основанным на национальных интересах и стратегическом будущем России и всего мира".
Федеральный совет назначил президентские выборы на 17 марта 2024 года. Голосование продлится три дня, 15, 16 и 17 марта. На пост главы государства претендуют четыре кандидата, зарегистрированные ЦИК РФ: Леонид Слуцкий, Николай Харитонов, Владислав Даванков и Владимир Путин