Բայդենը հնարավոր է համարել, որ Ուկրաինան Ավդեևկայից բացի կարող է այլ քաղաքներ ևս կորցնել
ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը հնարավոր է համարել, որ Ուկրաինայի ԶՈՒ-ն Ավդեևկան լքելուց հետո կարող է կորցնել նաև այլ քաղաքներ։
Նրա խոսքով՝ դա կարող է տեղի ունենալ այնքան ժամանակ, քանի դեռ Կոնգրեսը հավանություն չի տվել Ուկրաինային լրացուցիչ օգնության հատկացմանը։
Սպիտակ տան Ազգային անվտանգության խորհրդի խոսնակ Ադրիեն Ուոթսոնն էլ հայտարարել է, որ ԱՄՆ վարչակազմը Ավդեևկայի անցումը ռուսական ուժերի վերահսկողության տակ դիտարկում է որպես Կոնգրեսի անգործության հետևանք, և օրենսդիրներին կոչ է անում առանց հապաղելու հավանություն տալ Կիևին լրացուցիչ ֆինանսավորում հատկացնելու խնդրանքին:

Байден счел возможным, что Украина может потерять и другие города, кроме Авдеевки
Президент США Джо Байден счел возможным, что ВСУ могут потерять и другие города после выхода из Авдеевки.
По его словам, это может произойти до тех пор, пока Конгресс не одобрит выделение Украине дополнительной помощи.
Пресс-секретарь Совета национальной безопасности Белого дома Эдриен Уотсон также заявила, что администрация США рассматривает переход Авдеевки под контроль российских сил как результат бездействия Конгресса, и призвала законодателей безотлагательно одобрить просьбу о выделении Киеву дополнительного финансирования.