«Խաղաղության կհասնենք, եթե Հայաստանը փոխի սահմանադրությունը». Ալիև
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն անդրադարձել է հայ-ադրբեջանական խաղաղության բանակցություններին և Հայաստանի սահմանադրական փոփոխություններին․
«Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև արդեն իսկ դե ֆակտո խաղաղություն է, երկու երկրների սահմանին արդեն մի քանի ամիս է խաղաղ իրավիճակ է։ Խաղաղության կարելի է հասնել, եթե փոփոխություններ կատարվեն Հայաստանի սահմանադրության մեջ և այլ փաստաթղթերում։ Ֆրանսիան, տարածաշրջանում ապակառուցողական քաղաքականություն վարելով, գործում է կրակի վրա բենզին լցնելու սկզբունքով», - հայտարարել է Ալիևը։
Ալիևը նաև հայտարարել է, որ Հայաստանի այլ նորմատիվ իրավական փաստաթղթերում ևս կան բազմաթիվ վերապահումներ Ադրբեջանի նկատմամբ տարածքային պահանջների վերաբերյալ, բազմաթիվ կոնվենցիաներում և այլ փաստաթղթեր կան, որոնք չեն ճանաչում Ադրբեջանի գերիշխանությունը Ղարաբաղի նկատմամբ։ Ալիևը նշել է, որ միջազգային ատյաններում Հայաստանի հայցերն՝ ընդդեմ Ադրբեջանի, հիմնված են այնպիսի հարցերի վրա, ինչպիսիք են Հայաստանի կողմից Ադրբեջանի ինքնիշխանությունն ու տարածքային ամբողջականությունը չճանաչելը, Ղարաբաղի անջատումն Ադրբեջանից։
Ըստ Ալիևի՝ խաղաղության կարելի է հասնել, եթե վերջ դրվի այդ պնդումներին, փոփոխություններ կատարվեն Հայաստանի սահմանադրության մեջ և այլ նորմատիվ իրավական փաստաթղթերում։ Ալիևը հույս է հայտնել, որ դրանք հնարավորինս շուտ կիրականացվեն Հայաստանում։ Ըստ Ալիևի՝ այս թեմայով ներքաղաքական քննարկումների նախաձեռնումը Հայաստանում դրական քայլ է և կարող է լավ հնարավորություն ստեղծել խաղաղության գործընթացի ավարտի համար։

«Мы добьемся мира, если Армения изменит конституцию». Алиев
Президент Азербайджана Ильхам Алиев коснулся армяно-азербайджанских мирных переговоров и внесения поправок в конституцию Армении.
"Между Азербайджаном и Арменией уже де-факто мир, на границе двух стран уже несколько месяцев сохраняется мирная ситуация. Мира можно достичь, если внести изменения в конституцию Армении и другие документы. Франция, проводя деструктивную политику в регионе, действует по принципу подливать бензин в огонь", - сказал Алиев.
Алиев также заявил, что в других нормативно-правовых документах Армении также имеется множество оговорок относительно территориальных претензий к Азербайджану, во многих конвенциях и других документах, которые не признают суверенитет Азербайджана над Карабахом. Алиев отметил, что претензии Армении к Азербайджану в международных судах основаны на таких вопросах, как непризнание Арменией суверенитета и территориальной целостности Азербайджана, отделение Карабаха от Азербайджана.
По мнению Алиева, мира можно достичь, если положить конец этим притязаниям, внести изменения в конституцию Армении и другие нормативно-правовые документы. Алиев выразил надежду, что они будут реализованы в Армении в кратчайшие сроки. По словам Алиева, начало внутриполитических дискуссий на эту тему в Армении является позитивным шагом и может создать хорошую возможность для завершения мирного процесса.