Ադրբեջանի և Թուրքիայի էներգետիկայի նախարարները Բաքվում քննարկել են համատեղ նախագծերը։
Ալփարսլան Բայրաքթարն ասել է, որ Թուրքիայի և Ադրբեջանի միջև գործընկերությունը շատ կարևոր դեր է խաղում Եվրոպայում և տարածաշրջանում մատակարարումների անվտանգության ապահովման գործում՝ նշելով, որ այն կշարունակի աճել ապագայում։
Փարվիզ Շահբազովն, իր հերթին, հայտարարել է, որ, ինչպես մյուս բոլոր ոլորտներում, Թուրքիայի հետ համակարգված և շահավետ համագործակցություն է իրականացվում էներգետիկայի ոլորտում։
Նա նշել է, որ Թուրքիայի հետ շատ լայն օրակարգ ունեն՝ ներառյալ նավթն ու բնական գազը, էլեկտրաէներգիան և վերականգնվող էներգիան՝ հավելելով, որ իրենք բոլոր ջանքերը կգործադրեն էներգետիկայի ոլորտում հարաբերություններն է՛լ ավելի զարգացնելու համար։

Министры энергетики Азербайджана и Турции обсудили совместные проекты
Алпарслан Байрактар ​​заявил, что партнерство между Турцией и Азербайджаном играет очень важную роль в обеспечении безопасности поставок в Европу и регион, отметив, что оно будет продолжать расти и в будущем.
Парвиз Шахбазов, в свою очередь, заявил, что, как и во всех других сферах, в сфере энергетики осуществляется скоординированное и взаимовыгодное сотрудничество с Турцией.
Он отметил, что у них очень широкая повестка дня с Турцией, включая нефть и природный газ, электроэнергию и возобновляемые источники энергии, добавив, что они приложат все усилия для дальнейшего развития отношений в энергетической сфере.