Դանիայի կառավարությունը 91 մլն կրոն (13,26 մլն դոլար) է հատկացրել Ուկրաինայի զինված ուժերի եւ պաշտպանության նախարարության կիբերանվտանգության ամրապնդման համար: Այս մասին հայտնում է թագավորության պաշտպանության նախարարությունը։
Նշվում է, որ Դանիան և IT կոալիցիայի մյուս անդամները երեքշաբթի ստորագրել են համագործակցության մասին համաձայնագիր՝ կապված Ուկրաինայի պաշտպանության հարցերով կոնտակտային խմբի նիստի հետ: Դանիայից բացի, կոալիցիային մասնակցում են Իսլանդիան, Իտալիան, Լատվիան, Լիտվան, Լյուքսեմբուրգը, Նիդեռլանդները, Ուկրաինան և Էստոնիան: Այս պահին ֆինանսական օգնության մասին հայտնել են նաև Լյուքսեմբուրգն ու Էստոնիան:

Дания выделила 13 миллионов долларов на кибербезопасность ВСУ
Правительство Дании выделило 91 миллион крон (13,26 миллиона долларов) на укрепление кибербезопасности Вооруженных сил Украины и Министерства обороны. Об этом сообщает министерство обороны королевства.
Сообщается, что Дания и другие члены ИТ-коалиции во вторник подписали соглашение о сотрудничестве в связи с заседанием Контактной группы по обороне Украины. Помимо Дании, в коалиции участвуют Исландия, Италия, Латвия, Литва, Люксембург, Нидерланды, Украина и Эстония. Люксембург и Эстония также объявили о финансовой помощи.