«Եթե ​​Զանգեզուրի միջանցքը չբացվի, մենք մտադիր չենք որևէ այլ վայրում բացել Հայաստանի հետ սահմանը»․ Ալիև
Եթե ​​Զանգեզուրի միջանցքը չբացվի, մենք մտադիր չենք որևէ այլ վայրում բացել Հայաստանի հետ սահմանը, հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը։
«Եթե Զանգեզուրի միջանցքը չբացվի, մենք մտադիր չենք բացել Հայաստանի հետ սահմանն այլ վայրում։ Այսինքն՝  դրանից Հայաստանն ավելի շատ վնաս կստանա, քան օգուտ։ Մարդիկ և բեռները Ադրբեջանից Ադրբեջան պետք է անցնեն առանց ստուգումների»,- ասել է Ալիևը։

"Если Зангезурский коридор не будет открыт, мы не намерены открывать границу с Арменией где-либо еще". Алиев
Если Зангезурский коридор не будет открыт, мы не намерены открывать границу с Арменией где-либо еще, заявил президент Азербайджана Ильхам Алиев.
«Если Зангезурский коридор не будет открыт, мы не намерены открывать границу с Арменией где-либо еще. Другими словами, Армения получит от этого больше вреда, чем пользы. Люди и товары должны проходить из Азербайджана в Азербайджан без проверок", - сказал Алиев.