«ՌԴ-ն աջակցում է Ադրբեջանին, Ֆրանսիան՝ Հայաստանին»․ Մակրոն
Ֆրանսիան այսօր շատ ուշադիր հետևում է, որպեսզի Հայաստանը պահպանի իր տարածքային ամբողջականությունը։ Այս մասին Ֆրանսիական TF1 հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում հայտարարել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը։
«Մենք մշտապես աջակցել ենք Հայաստանին, և նրանք դա գիտեն։ Վերջին օրերին մենք տեսանք ռազմական օպերացիա, անընդունելի հանցագործություններ ԼՂ-ում՝ Ադրբեջանի կողմից։ ԼՂ-ում ապրող էթնիկ հայերի իրավունքներն ամբողջովին խախտվել են։
Մենք կշարունակենք տրամադրել հումանիտար և քաղաքական օգնություն՝ հանուն խաղաղության, որը հնարավոր կլինի միայն բանակցությունների միջոցով։ Կա Ռուսաստանը, որն աջակցում է Ադրբեջանին, Թուրքիան, որը հովանավորում է Ադրբեջանին, ունի իշխանություն և սպառնում է Հայաստանի տարածքային ամբողջականությանը։ Ահա, թե որ երկիրն է իսկապես վտանգի մեջ։ Ֆրանսիան հստակ Հայաստանի և միջազգային իրավունքի կողքին է»,- նշել է Մակրոնը։

Today, France is observing so that Armenia preserves its territorial integrity. French President Emmanuel Macron announced this in an interview with French TV channel TF1.
"We have always supported Armenia, and they know it. Recently, Azerbaijan has seen a military operation to investigate unacceptable crimes in Nagorno-Karabakh. The rights of ethnic Armenians living in NK have been completely violated.
We will continue to provide humanitarian and political assistance for peace, which can only be achieved through negotiations. There is Russia, which supports Azerbaijan; Turkey, which sponsors Azerbaijan, has power and threatens the territorial integrity of Armenia. Here is which country is really in danger: France is clearly on the side of Armenia and international law," Macron said.