Ադրբեջանի ՊՆ-ն հայտարարություն է տարածել
Ադրբեջանի ՊՆ-ն հաղորդագրություն է տարածել՝ հայտնելով. «Հաշվի առնելով Ղարաբաղի հայ բնակիչների ներկայացուցիչների դիմումը, որը ստացվել է ռուսական խաղաղապահ զորախմբի միջոցով, պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել 2023թ․ սեպտեմբերի 20-ին՝ ժամը 13: 00-ին, դադարեցնել լոկալ բնույթի հակաահաբեկչական միջոցառումները՝ հետևյալ պայմաններով․
1. Ադրբեջանի Ղարաբաղի շրջանում տեղակայված Հայաստանի զինված ուժերի կազմավորումները և հայկական անօրինական զինված կազմավորումները վայր են դնում զենքերը, թողնում մարտական դիրքերը և ամբողջովին զինաթափվում: Հայաստանի զինված ուժերի ստորաբաժանումները լքում են Ադրբեջանի տարածքը, հայկական անօրինական զինված կազմավորումները կազմալուծվում են:
2. Զուգահեռաբար հանձնվում է ամբողջ սպառազինությունն ու ծանր տեխնիկան։
3. Վերոնշյալ գործընթացների իրականացումն ապահովվում է ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հետ համակարգմամբ»։

The Ministry of Defense of Azerbaijan issued a statement
The Ministry of Defense of Azerbaijan issued a message saying: "Taking into account the application of the representatives of the Armenian residents of Karabakh, which was received through the Russian peacekeeping force, an agreement was reached on September 20, 2023, at 1:00 p.m., to stop local anti-terrorist measures under the following conditions:
1. The formations of the armed forces of Armenia located in the Karabakh region of Azerbaijan and illegal Armenian armed buildings lay down their weapons, leave their combat positions, and completely disarm. The Armenian armed forces units are leaving Azerbaijan territory; the illegal Armenian armed formations are being disbanded.
2. In parallel, all weapons and heavy equipment are handed over.
3. Coordination with the Russian peacekeeping troops ensures The implementation of the abovementioned processes."