«Titan» բատիսկաֆը պայթել է. բեկորները հայտնաբերվել են «Titanic»-ի անկման վայրից 500 մ հեռավորության վրա
ԱՄՆ-ի գերգաղտնի սուզանավային ակուստիկ համակարգը, որը նախատեսված է սուզանավեր հայտնաբերելու համար, սուզումից մի քանի ժամ անց լսել է «Տիտան»  ստորջրյա բատիսկաֆի պայթյունը: Այս մասին հայտնում է The Wall Street Journal-ը՝ վկայակոչելով նավի որոնման մասնակիցներին և երկրի պաշտպանության նախարարության աղբյուրներին։
ԱՄՆ ՊՆ աղբյուրի համաձայն՝ ԱՄՆ ռազմածովային ուժերը, բատիսկաֆի հետ կապի կորստից հետո, ակուստիկ համակարգի միջոցով գրանցել են պայթյունի ձայն, այնուհետ այդտեղ հայտնաբերվել են բեկորներ: Տեղեկատվությունը փոխանցվել է որոնման մասնակիցներին:
Կանադական նավից տեղակայված ռոբոտ սուզամեքենան ծովի հատակին հայտնաբերել է «Տիտան» բատիսկաֆի բեկորները՝ «Տիտանիկ»-ից մոտ 1600 ֆուտ (488 մետր) հեռավորության ու 4 կմ խորության վրա: Լրագրողներին այս մասին ասել է ԱՄՆ առափնյա պահպանության կոնտրադմիրալ Ջոն Մաուգերը։

The Titanic bathyscaphe exploded; the wreckage was found 500 meters from where the Titanic went down
Citing participants in the search for the ship and the sources of the Ministry of Defense of the country, the Wall Street Journal reported that the explosion of the Titanic underwater bathyscaphe, a top-secret US submarine acoustic system designed to detect submarines, a few hours after the dive.
According to the US Ministry of Defense source, the US Navy, after losing contact with the bathyscaphe, registered the sound of an explosion through the acoustic system, and then debris was found there. The information has been forwarded to search participants.
A robotic submersible from a Canadian ship found the wreckage of the Titan bathyscaphe on the sea floor, about 1,600 feet (488 meters) from the Titanic and at a depth of 4 km. US Coast Guard Rear Admiral John Mauger told reporters about this.