Հռոմի Պապին կվիրահատեն
Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապին այսօրվա ընթացքում կվիրահատեն ընդհանուր անզգայացման տակ․ այս մասին հայտնել է Սուրբ Աթոռի մամուլի ծառայությունը։
«Ընդհանուր լսարանին հետևելով՝ Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապը գնացել է Agostino Gemelli համալսարանական հիվանդանոց, որտեղ առավոտյան ընդհանուր անզգայացման տակ պրոթեզներով լապարոտոմիա և որովայնի պատի պլաստիկ վիրահատություն կկատարվի»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Սա Ֆրենցիսկոս Պապի երրորդ հոսպիտալացումն է․ նա 2021թ․ հուլիսին նույն հիվանդանոցում աղիքների վիրահատության էր ենթարկվել։ Մարտի վերջին Պապը հոսպիտալացվել էր թոքաբորբով, սակայն արագ ապաքինվել էր։

The Pope will be operated on
The press service of the Holy See reported that Pope Francis will be operated on today under general anesthesia.
"Following the general audience, Pope Francis went to the Agostino Gemelli University Hospital, where a laparotomy with prostheses and plastic surgery of the abdominal wall will be performed in the morning under general anesthesia," the message reads.
This is the third hospitalization of Pope Francis. he underwent intestinal surgery in July 2021 in the same hospital. The Pope was hospitalized with pneumonia at the end of March but recovered quickly.