Երբ կհանդիպեն Փաշինյանն ու Ալիևը. Մոլդովայի հանդիպման ժամանակացույցը
Այսօր Մոլդովայի մայրաքաղաք Քիշնևին հարակից Բուլբոակա քաղաքի ամրոցում տեղի կունենա  Եվրոպայի քաղաքական համայնքի հերթական հանդիպումը։ Հանդիպման մասնակիցների թվում են նաև Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու Արդբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը։
47 պետությունների նախագահներն ու վարչապետները հրավիրված են մասնակցելու Եվրոպական քաղաքական համայնքի երկրորդ հանդիպմանը։
Համաժողովի ժամանակացույցը
13։00 -  բացման արարողություն
13։30 -  համատեղ լուսանկար
13։45 - թեմատիկ կլոր-սեղան, քննարկումներ
14։45 - ճաշ
16:30 - Եվրախորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը կհանդիպի Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցի, Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ։
18։00 - մամուլի ասուլիս
Իր հերթին ՌԴ նախագահի խոսնակ Պեսկովը հայտարարել է, որ Ռուսաստանին ու Բելառուսին չեն հրավիրել այդ հանդիպմանը, բայց իրենք ուշադրությամբ կհետևեն Քիշնևի արդյունքներին․ «Կարծում ենք, որ այդ քաղաքական գործընթացը ամբողջական չի առանց Մոսկվայի մասնակցության»։

When will Pashinyan and Aliyev meet? Moldova match schedule
Today, another meeting of the political community of Europe will take place in the fortress of Bulboaca, adjacent to Chisinau, the capital of Moldova. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan and President of Azerbaijan Ilham Aliyev are also among the meeting participants.
The presidents and prime ministers of 47 states are invited to participate in the second meeting of the European Political Community.
Conference Schedule
13:00 - opening ceremony
13:30 - joint photo
13:45 - thematic round table, discussions
14:45 - lunch
16:30 - European Council President Charles Michel will meet with German Chancellor Olaf Scholz, French President Emmanuel Macron, Azerbaijani President Ilham Aliyev, and Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan.
18:00 - press conference
For his part, the spokesman of the Russian President Peskov stated that Russia and Belarus were not invited to that meeting. Still, they will carefully follow the results of Chisinau, "We think this political process is incomplete without Moscow's participation."