Մոսկվայում անօդաչուները հարվածել են երկու բնակելի տների, տուժածներ չկան․ այս մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին։
Անօդաչու սարքերից մեկը հարվածել է Պրոֆսյուզնայա 98 հասցեում գտնվող բնակելի շենքի վերին հարկերին։ Ավերվել են տան ճակատն ու ապակեպատ հատվածը։ Երկրորդ ԱԹՍ–ն հայտնվել է Տինաոյի (Նոր Մոսկվա) Ատլասովի փողոցում գտնվող 24-հարկանի բնակելի շենքում։
Մոսկվայի քաղաքապետ Սոբյանինը հայտարարել է, թե այսօր վաղ առավոտյան ԱԹՍ-ի հարձակման հետևանքով մի քանի շենքեր աննշան վնասվել են։
«Քաղաքի բոլոր արտակարգ ծառայությունները դեպքի վայրում են, պարզում են տեղի ունեցածի հանգամանքները»,– ասել է նա:
Մոսկվայի քաղաքապետը նաև խնդրել է վստահել միայն պաշտոնական աղբյուրներին և չստուգված տեղեկատվություն չտարածել:

UAVs in Moscow; two residential buildings were damaged
One of the drones hit the upper floors of a residential building at 98 Profsuznaya Street. The front of the house and the glass part were destroyed. The second ATS appeared in a 24-story residential tower on Atlasov Street in Tinao (New Moscow). "Russian sources informed Radar Armenia" news agency.
Moscow Mayor Sobyanin announced several buildings were slightly damaged due to the ATS attack early this morning.
"All emergency services of the city are at the scene; they are investigating the circumstances of the incident," he said.
The mayor of Moscow also asked to trust only official sources and not to spread unverified information.