Բայրամովն անդրադարձել է հայ-ադրբեջանական բանակցություններին
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովն անդրադարձել է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին։
«Հայաստանը պետք է հրաժարվի իր ապակառուցողական դիրքորոշումից և վերադառնա բանակցությունների սեղանի շուրջ։ Չնայած դեկտեմբերին խաղաղության պայմանագրի շուրջ բանակցություններին մասնակցելուց Հայաստանի հրաժարվելուն և այն խոչընդոտներին, որոնք ստեղծում է Երևանը, Ադրբեջանը հավատարիմ է մնում բանակցային գործընթացին», - ասել է նա՝ Մեծ Բրիտանիայի ԱԳ փոխնախարար Լեո Դոկերտիի հետ հանդիպմանը։
Ըստ ադրբեջանական ԱԳՆ-ի՝ հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Բաքվի և Երևանի հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը, խաղաղ համաձայնագրի շուրջ բանակցությունների ներկա վիճակը և Լաչինի ճանապարհի շուրջ ստեղծված իրավիճակը։

Bayramov referred to the Armenian-Azerbaijani negotiations
Minister of Foreign Affairs of Azerbaijan Jeihun Bayramov referred to regulating Armenian-Azerbaijani relations.
"Armenia should relinquish its dangerous position and return to the negotiating table. Despite Armenia's refusal to participate in the peace treaty negotiations in December and the obstacles created by Yerevan, Azerbaijan remains committed to the negotiation process," he said in a meeting with UK Deputy Foreign Minister Leo Docherty.
According to the Azerbaijani Foreign Ministry, during the meeting, the parties discussed the normalization process of relations between Baku and Yerevan, the current state of negotiations on the peace agreement, and the situation around Lachin road.