Լավրովը և Բայրամովը քննարկել են Լաչինի միջանցքի շուրջ ստեղծված իրավիճակի կարգավորման ուղիները
Հունվարի 31-ին հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի միջև, հայտնում է ՌԴ ԱԳՆ-ն։
Նախարարները շարունակել են Լաչինի միջանցքի շուրջ ստեղծված իրավիճակի կարգավորման ուղիների քննարկումը։
Ընդգծվել է Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների միջև եռակողմ պայմանավորվածությունների հիման վրա ադրբեջանա-հայկական հարաբերությունների կարգավորման բոլոր ուղիների վրա ռիթմիկ աշխատանքի վերսկսման կարևորությունը։
Այս համատեքստում հաստատվել է ռուսական կողմի պատրաստակամությունը Մոսկվայում կազմակերպել Ադրբեջանի և Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարությունների ղեկավարների միջև խաղաղության պայմանագրի նախագծի շուրջ բանակցությունների հերթական փուլը։

Lavrov and Bayramov discussed ways to resolve the situation around the Lachin Corridor
The Russian Foreign Ministry reports that on January 31, a telephone conversation occurred between Russian Foreign Minister Sergey Lavrov and Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov.
The ministers continued discussing ways to settle the situation around the Lachin Corridor.
The importance of resuming rhythmic work on regulating Azerbaijani-Armenian relations based on tripartite agreements between the leaders of Russia, Azerbaijan, and Armenia was emphasized.
In this context, the readiness of the Russian side to organize the next round of negotiations on the draft peace treaty between the heads of the foreign ministries of Azerbaijan and Armenia in Moscow was confirmed.